pt. 15 grudnia 2017

Sukcesy Studentów na EastROBO i TTR 2017!

Międzynarodowy Turniej Robotów EastRobo 2017 to szósta edycja imprezy skierowanej do miłośników robotyki, organizowana na Politechnice Białostockiej. Konstruktorzy wraz ze swoimi robotami rywalizowali w sobotę 20 maja w dziewięciu kategoriach: Mini Sumo,LEGO Junior Sumo, LEGO Mini Sumo, LEGO LineFollower, LineFollower (bez turbiny oraz z turbiną) i Freestyle. Reprezentacja KNAiR zmagała się w kategorii LineFollower, a swoje roboty do startu przygotowali Marcin Dąbrowski, Bartosz Kunikowski i Bartosz Sawoniewski, a także debiutujący w zawodach Patryk Trojanowski.

W rywalizacji finałowej bardzo dobre wyniki osiągnęły konstrukcje Marcina Dąbrowskiego, gdzie robot "SATUMARE" uplasował się na III miejscu w kategorii robotów z turbiną. W tej samej kategorii robot "SHER" zajął V lokatę. W kategorii robotów bez turbiny również III miejsce zajął robot Marcina Dąbrowskiego - "SATUMARE_WT". Do srebrnego medalu zabrakło praktycznie 0,01 sek. Przez wiele przejazdów konkurencyjnych konstrukcji robot utrzymywał się na II pozycji. Natomiast kolejne - IV miejsce zajął robot "Andżej" przygotowany przez Bartosza Kunikowskiego i Bartosza Sawoniewskiego.

Tego samego dnia w Gdańsku odbywały się inne zawody robotyczne: Trójmiejski Turniej Robotów 2017. Areną zmagań robotów w IX edycji tego turnieju w kategoriach Sumo, MicroMouse, LineFollower, Freestyle był tradycyjnie gmach Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W zawodach, w kategorii MicroMouse udział wziął Łukasz Niemyjski. Wykonany przez niego robot zakończył eksplorację labiryntu tuż za podium, zajmując IV lokatę.