sob. 25 listopada 2017

II miejsce studenta Wydziału Elektrycznego PB w ogólnopolskim konkursie Fabryka Przyszłości

25 października br. we Wrocławiu na konferencji Fabryka Przyszłości - w drodze do Przemysłu odbył się finał czwartej edycji konkursu prac studenckich Fabryka Przyszłości.

Do finału zostało wytypowanych 7 najlepszych prac zgłoszonych przez studentów z uczelni technicznych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca "Sortowanie elementów na taśmociągu z wykorzystaniem czujnika RFID", zgłoszona przez inż. Krzysztofa Matusa, została nagrodzona przez Kapitułę Konkursu.

Student Wydziału Elektrycznego zajął II miejsce. Gratulujemy sukcesu!!!

Gratulacje należą się także dr. inż. Łukaszowi Sajewskiemu, który jest promotorem pracy dyplomowej magisterskiej Pana Krzysztofa Matusa.

Organizatorami Konkursu oraz fundatorami nagród są firmy: BALLUFF Sp. z o. o., FANUC Polska Sp. z o. o., LAPP KABEL Sp. z o. o., WAGO ELWAG Sp. z o.o.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace, stanowiące zaawansowaną koncepcję, projekt rozwiązania technicznego pokazowej instalacji, które zgodnie z ideą fabryki przyszłości / przemysłu 4.0, mają przede wszystkim wartość dydaktyczną i demonstracyjną, oraz mogą mieć w przyszłości również wartość użytkową.