pt. 15 grudnia 2017

Nowy program stażowy dla studentów Wydziału Elektrycznego

Wydział Elektryczny, w ramach wniosku uczelnianego, zdobył grant na zorganizowanie staży dla studentów studiów inżynierskich.
Grant został przyznany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Studiujesz? Praktykuj!”, finansowanego z funduszy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER działanie 3.1.
W ramach programu stażowego na Wydziale Elektrycznym PB, będzie udostępnionych 90 staży, na których realizację przyznano 1 050 561 zł. Staże będą dostępne dla studentów studiów inżynierskich na kierunkach: elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, ekoenergetyka. Wysokiej jakości praktyki i staże związane z kierunkami studiów będą organizowane we  współpracy z przedsiębiorcami, aby zapewnić praktyczne wykorzystanie efektów kształcenia w toku zadań wykonywanych podczas praktyk. Minimalny wymiar każdego stażu to 360 godzin.
Na Wydziale Elektrycznym są planowane dwie edycje programu:

• pierwsza edycja w okresie lipiec – grudzień 2018 r., skierowana do studentów rozpoczynających w roku akademickim 2017/2018 piąty semestr studiów;
  • druga edycja w okresie lipiec – grudzień 2019 r.

Wkrótce więcej informacji na temat realizacji staży i oferty.