sob. 21 października 2017

Seminarium Inżynieria w praktyce: jak NI wspiera rozwój - od nauczania po badania naukowe

14 lutego 2017 r. odbyło się kolejne, organizowane cyklicznie na Wydziale Elektrycznym PB, seminarium akademickie we współpracy z firmą National Instruments.

Zgodnie tytułem seminarium - Inżynieria w praktyce - prezentowane były urządzenia wspomagające projektowanie, realizację pomiarów oraz analizę otrzymanych wyników. Przedstawiciele firmy przedstawili oprzyrządowanie i oprogramowanie, które można stosować zarówno w kształceniu uczniów i studentów, jak również w badaniach naukowych. Wśród omawianych produktów znalazły się najnowsze, zaawansowane rozwiązania dotyczące przetwarzania dużych zbiorów danych, czy też integracji systemów pomiarowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy rozwiązań technicznych zrealizowanych na bazie urządzeń produkowanych przez firmę.

Tegoroczne seminarium było okazją do spotkania się użytkowników produktów firmy National Instruments z Białegostoku i województwa podlaskiego. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy szkół średnich jak również innych uczelni w naszym regionie.