ndz. 26 marca 2017

Seminarium naukowe Giulio Gorni na temat materiałów fotonicznych

Tytuł postu:
Seminarium naukowe Giulio Gorni na temat materiałów fotonicznych

W dniu 8 grudnia 2016 r. odbyło się seminarium naukowe, w trakcie którego Pan Giulio Gorni przedstawił referat zatytułowany

„Rare-earth doped oxyfluoride nano-glass-ceramics prepared by melting-quenching and sol-gel. Their structure and photonics properties”.

W trakcie wystąpienia zostały omówione zagadnienia dotyczące wytwarzania materiałów fotonicznych metodą zol-żel oraz wyniki wykonanych prac, dotyczących tych zagadnień.

Pan Giulio Gorni jest pracownikiem Instytutu Ceramiki Szkła (Ceramics and Glass Institute) w Madrycie (Hiszpania) i doktorantem na Uniwersytecie w Madrycie (Univerisidad Autonoma de Madrid), gdzie prowadzi badania w ramach programu „Advanced materials and Nanotechnology”.

Odbywał czterotygodniowy staż na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, w Katedrze Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej, pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Jana Dorosza.