wt. 16 stycznia 2018

Seminarium naukowe mgr. inż. Kamila Borawskiego w dniu 13 grudnia 2017 r.

Uprzejmie zapraszamy na seminarium naukowe mgr. inż. Kamila Borawskiego, związane z planowanym wszczęciem przewodu doktorskiego w dyscyplinie naukowej elektrotechnika. Opiekunem naukowym pracy jest prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek.

Prelegent: mgr inż. Kamil Borawski
Tytuł seminarium: Zastosowanie sprzężeń zwrotnych w liniowych deskryptorowych układach dynamicznych
Termin seminarium: 13 grudnia 2017 r. (środa), godz. 10:15.
Miejsce seminarium: sala Rady Wydziału Elektrycznego (WE-007), Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D, Białystok.
Streszczenie:
Wystąpienie będzie dotyczyło analizy wybranych właściwości liniowych deskryptorowych układów dynamicznych z uwzględnieniem metod: rozwinięcia w szereg Laurenta, odwrotnej macierzy Drazina, dekompozycji Weierstrassa-Kroneckera oraz możliwości uzyskania dodatniości, stabilizacji i superstabilizacji tej klasy układów za pomocą sprzężeń zwrotnych. Zaprezentowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia i przykład rozwiązania jednego z problemów. W związku z planowanym wszczęciem przewodu doktorskiego, zaproponowane zostaną tytuł, cel, teza i zakres przewidywanej rozprawy doktorskiej.