sob. 27 maja 2017

You need to upgrade your Flash Player

V miejsce na zawodach Robots\' Intellect 2017 (Kowno, 12.05.2017r.)

Robots' Intellect to międzynarodowe zawody robotyczne, które są rozgrywane na Uniwersytecie Technicznym w Kownie na Litwie. Impreza organizowana jest w celu zgromadzenia miłośników robotyki i umożliwienia im sportowej rywalizacji ich autorskich konstrukcji robotów mobilnych. W tym roku dla uczestników z Litwy, Łotwy, Danii oraz Polski organizatorzy przygotowali takie konkurencje jak: Poszukiwanie złotej walizki (roboty inspekcyjne), LineFollower, Lego LineFollower, MiniSumo, Lego Sumo, Lego - ocena zaawansowania oraz innowacyjności konstrukcji, Freestyle, Poszukiwanie słodyczy (na planszy 5mx5m).

W tych niezwykle interesujących zawodach ze swoim robotem "SHER" w kategorii LineFollower uczestniczył Marcin Dąbrowski z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki Wydziału Elektrycznego. Wykonany przez niego robot ukończył konkurencję na dobrym V miejscu. Do podium zabrakło niewiele, bo tylko ... 0,2 sek. Natomiast różnica w czasach pomiędzy miejscem I a VII wyniosła 1 sekundę ! Pokazuje to jak wyrafinowane są konstrukcje robotycznej Formuły 1. Warto dodać, że w kategorii LineFollower uczestniczyło 19 robotów, w tym finaliści ubiegłorocznych zawodów EastRobo.