wt. 16 stycznia 2018

Wizyta zagranicznych naukowców na Wydziale Elektrycznym

W ramach programu International Training Week (4 – 8 grudnia 2017 r.) Wydział Elektryczny odwiedzili pracownicy uczelni wyższych z Europy i Ameryki Południowej.
W spotkaniu z pracownikami wydziału uczestniczyli przedstawiciele następujących uczelni:
C. M. Bravo Villafuerte (Universidad Autonoma Tomas Frias Potosi, Boliwia), J. A. Palacios Fernández (Universidad Nacional de Itapúa, Paragwaj),
M. Rosić (University of Kragujevac, Serbia), D. Milović (University of Nis, Serbia), D. Milić (University of Nis, Serbia), L. N. López (Universidad Nacional de Misiones,  Argentyna).

Goście mieli okazję zapoznać się z zasadami kształcenia na Wydziale Elektrycznym, odwiedzili laboratoria dydaktyczne i naukowe, m.in. podstaw elektroniki, techniki wysokich napięć oraz techniki światłowodowej. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących zasad i warunków kształcenia na studiach inżynierskich i magisterskich.