czw. 22 marca 2018
 
Szukaj
?
 
 
 
Aktualności
 
 
 
Wycieczka studentów WE do firmy SIEMENS
 

W dniach 15-17 stycznia grupa 14 studentów kierunków Elektrotechnika i Ekoenergetyka odwiedziło siedzibę firmy Siemens w Berlinie, jednego z największych międzynarodowych koncernów z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej. Opiekunami wycieczki byli dr inż. Robert Sobolewski, dr inż. Marcin Sulkowski oraz dr inż. Krzysztof Rogowski.

Pierwszym etapem wycieczki był dojazd do granicy z Niemcami i nocleg w hotelu w Słubicach, by następnego dnia udać się do Berlina, gdzie znajduje się jedna z głównych siedzib firmy. Wycieczka rozpoczęła się krótką ogólną prezentacją fabryki Siemens oraz pokazem różnego rodzaju wyłączników próżniowych średniego napięcia, studenci zapoznali się z ich budową i zastosowaniem. Następnie uczestnicy mogli zwiedzić fabrykę wyłączników średniego napięcia oraz fabrykę komór próżniowych. Na koniec wszyscy mieli okazję zobaczyć od kuchni jak działa Laboratorium testów i prób wysokiego napięcia SIEMENS. Popołudniowy czas uczestnicy wycieczki wykorzystali na zwiedzanie najbardziej znanych zabytków w centrum Berlina, m.in. Bramy Branderburskiej, Berliner Dom i Bundestagu.

Trzeci dzień wycieczki to czas powrotu do Białegostoku, podczas drogi powrotnej, mimo zmęczenia studenci dzielili się swoimi wrażeniami. Mamy nadzieję, że uczestnicy wzbogacili dotychczas zdobytą wiedzę i doświadczenie.