wt. 19 września 2017

You need to upgrade your Flash Player

Wyróżnienie na Brussels Innova 2016 dla prof. dr hab. inż. A. Zająca

Przyrząd do diagnostyki  układu oddechowego człowieka w wyniku pomiaru przepływu powietrza przez nos i usta został wyróżniony złotym medalem na międzynarodowych targach innowacji Brussels Innova 2016. Członkiem zespołu, który opracował koncepcję i prototyp urządzenia jest prof. dr hab. inż. Andrzej Zając, pracownik Wydziału Elektrycznego PB.
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii  (The World Exhibition on Inventions Research and New Technologies) (Bruksela, Belgia) Brussels Innova odbywały się w dniach 17 – 19 listopada 2016 r. Targi są czołową międzynarodową imprezą wystawienniczą poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. W tym roku miała miejsce już 65 edycja tej imprezy. Uczestniczyli w niej wystawcy z 16 krajów.
Jest to kolejne wyróżnienie na targach Brussels Innova projektu, w którym uczestniczą pracownicy i studenci Wydziału Elektrycznego. W roku 2014 na targach Brussels Innova srebrnym medalem został nagrodzony projekt Recon (http://www.we.pb.edu.pl/informacje-o-wydziale-aktualnosci/Serbrny-medal-studentow-KNE-w-konkursie-EURECA,616.html?s=Brussels).